
INTERIÉROVÝ DIZAJN
Interiérovému dizajnu sa aktívne venujem vyše osem rokov. Ako interiérová dizajnérka sa zameriavam na zhodnocovanie nehnuteľností dizajnom napriek obmedzeným finančným zdrojom. Miesto dočasných trendov sa zameriavam na kvalitné dispozičné riešenie a trvácnosť vzhľadu interiéru. V minulosti navrhnuté interiéry užívané roky bez výraznej zmeny sú zárukou budúcich spokojných klientov. V prípade, že si s priestorom neviete rady alebo nemáte čas na samotnú realizáciu neváhajte ma kontaktovať.
LACNO,
ŠTÝLOVO
A FUNKČNE
Zariadiť malý byt je výzva. No, pri dodržaní mojich 3 tipov môže byť výsledok štýlový a zároveň funkčný bez toho aby ste sa cítili v priestore stiesnene. Stačí sa správne pohrať s rozčlenením nábytku, ilúziou vzdušnosti a svetlými farbami. Mám rada výzvy a sústredím sa na to aby bolo samostatné a zároveň komfortné bývanie dostupné aj pre mladých ľudí. Na Slovensku opúšťajú bývanie s rodičmi mladí ľudia v priemere až po tridsiatke. Vplyv na osamostatnenie sa majú najmä vysoké ceny bývania. Z toho dôvodu rada pracujem aj s nábytkom s dobrým pomerom ceny a kvality. Skvelý dizajnér dokáže aj kúsky z IKEA nakombinovať tak aby nevyzerali lacno. Hlavnou ideou konceptu Small But Mine je bývať v peknom byte aj napriek obmedzeným finančnými možnostiam.

OTVORENÁ
DISPOZÍCIA
V prípade malého bytu je veľmi dôležité plánovanie. V malometrážnych bytoch je vzácny každý centimeter. Ako prvé si vždy načrtnem pôdorys s presnými rozmermi s každým výklenkom. Potom začnem premýšlať ako najefektívnejšie by mohol daný malý priestor obsiahnuť funkcie viacerých miestností – kuchyne, jedálne, obývacej izby, spálne a kúpeľne. Dobrá dispozícia je základ. Dnešný trend otvorených konceptov, prepojenia kuchyne s jedlálňou a obývačkou, je vynikajúci pre každý malý byt. Nábytok vyberajte aj podľa rozmerov.
ILÚZIA VEĽKÉHO
PRIESTORU
Pokiaľ je to možné vždy nechajte pozdĺž jednej steny v miestnosti prázdno a použite v byte aspoň jedno zrkadlo. Ilúziu vzdušnosti navyše pridáva odkrytá súvislá podlaha i nadčasový nábytok na nožičkách. Ak chcete umocniť pocit veľkého priestoru nikdy neznižujte vysoké stropy sadrokartonom. Pokiaľ nemáte vysoký strop skúste použiť vertikálne línie na jeho optické zvýšenie (viď. tapeta so zvislými pásikmi). Na optické rozšírenie miestnosti používajte horizontálne línie napr. koberec. Pri dodržaní týchto pravidiel budete mať pocit, že je byt podstatne väčší.


SVETLÉ
FARBY
Znie to ako klišé ale moja rada je vyhnúť sa tmavým farbám. Hoci ich mám veľmi rada, používam ich len vo veľkých miestnostiach. Zásady svetlého a vzdušného škandinávskeho dizajnu skvalitňujú život v malom priestore. Základ je biela, sivá a béžová. Ak chcete vytvoriť kontrast výraznejšou farbou použite ju na kobercoch, vankúšoch, obliečkach či doplnkoch. Osobne doporučujem monochromatický interiér. Tmavé farby sú intenzívne a v prílišnom množstve môžu spôsobiť pocit preplnenej alebo malej miestnosti. Vždy nechajte prenikať do bytu čo najviac prirodzeného svetla, veľké okná sú veľkým plusom.